معرفی انواع ژل مو – برند مو متخصص پوست و مو – قیمت رنگ مو نسکافه ای

معرفی انواع ژل مو

by سایت تخصصی پوست و مو in سپتامبر 25, 2019

معرفی انواع ژل مو

برای خیلی از ما پیش آمده که زمان خریدن ژل دچار سردرگمی شویم و بین مارک ها و مدل های مختلف، نتوانیم انتخاب درست را داشته باشیم. امروز درسایت برند مو در مورد اینکه ژل با کتیرا چه فرقی دارد ؟

آیا ژل برای موها ضرر دارد؟

ژل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

صحبت خواهیم کرد و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار خواهیم داد.

ژل مو چیست؟

ژل موی سر از جمله محصولات آرایشی بهداشتی معروفی است که مورد استفاده خانم ها و آقایان قرار می گیرد. ژل یکی از وسایل مورد استفاده برای حالت دادن و تثبیت حالت مو است. شما می توانید با استفاده از ژل موی سر مدل موی دلخواه خود را برای مدت زمان طولانی تثبیت کنید.

همچنین بخوانید: معرفی انواع اسپری مو

چرا ژل مو استفاده کنیم؟

ژل مو محصولی است که میتوان به راحتی از آن استفاده کرد و موها را در حالتی که مد نظر دارید فیکس کنید. ژل مو برای حالت دادن مو، جلوگیری از وز شدن مو و تثبیت حالت مو استفاده می شود.

ژل با کتیرا چه فرقی دارد ؟

قبل از تولید ژل برای حالت دادن به مو از پارافین و محصولات طبیعی مثل کتیرا یا روغن بادام تلخ استفاده می شد. کتیرا از شیره گیاهی به اسم گون وانواع آن به دست می آید وبعد از به دست آمدن این شیره آن را خشک می کنند وبرای استفاده به آن آب اضافه می کنند و به صورت ژلی چسبناک در می آید اما ژل به صورت صنعتی تولید می شود و با برندهای مختلف توزیع می شود.

معرفی انواع ژل مو

معرفی انواع ژل مو

آیا ژل برای موها ضرر دارد؟

به هر حال هر ماده ای که مواد شیمیایی داخل آن موجود باشد در کنار فواید و زیبایی که از استفاده آن حاصل می شود، ضررهایی نیز به مو می رساند. ما در ادامه شما را با ضررهای ژل مو آشنا می کنیم.

خشکی مو

ژل مو حاوی الکل و مواد شیمیایی است که رطوبت را از مو می گیرد و آن را خشک می کند. استفاده مدام از ژل مو باعث خشکی و شکنندگی موها می شود.

ریزش مو

در صورتی که ژل مو با پوست سر تماس داشته باشد باعث خشکی پوست شده که این امر باعث می شود که مو شروع به ریزش کند و این خشکی همراه با خارش پوست نیز می باشد.

شوره سر

با استفاده از ژل مو پوست سر تحریک می شود و خارش و سوزش پوست را در بردارد که این عوامل باعث شوره سر نیز می شود.

تغییر در رنگ و ساختار مو

مصرف مداوم این ژل ها رطوبت مو را از بین می برد و باعث نازک شدن مو و کاهش استحکام آن می شود. نازک شدن مو باعث تغییر در رنگ و ساختار مو می شود.

ژل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از ویژگی های ژل موی خوب داشتن ویتامین های A و E  می باشد که ویتامین های مفیدی برای مو هستند. ژل مو برای نگهداشتن فرم مو موثر می باشد و به صورت خارجی استفاده می شود  و سطح مو را می پوشاند و به صورت

ژل مایع
اسپری ژل
در بازار مو جود می باشد. در حال حاضر ژل مو به دوسته تقسیم می شود:

ژل روغنی یا میکرو ژل

ژل های روغنی به صورت امولسیون های شفاف روغن در آب هستند که جهت ایجاد درخشندگی و گره گشایی مو زمان شانه کردن آن استفاده می شود.

ژل پلیمری یا ژل حقیقی

ژل های پلیمری از مخلوط آب، حالت دهنده و یک پلیمر تثبیت کننده با وزن ملکولی بالا تشکیل شده اند و زمانی که این مواد روی مو قرار می گیرند الکتریسیته مو کاهش می یابد و وضعیت مو تثبیت می شود.

همچنین بخوانید: معرفی انواع نرم کننده مو

برندهای تولید کننده ژل مو کدامند؟

امروزه در صنعت آرایشی برندهای متنوع و زیادی کار می کنند که تولید کننده ژل مو می باشند. ما در ادامه به معرفی برخی از این برندها می پردازیم.

سینره
فولیکا
مای
لورآل
جیورجی
نیوآ
کریستال
ساویز
مارال
بیول
کلیون
باباریا
نلی
آدرا
ویکو
بریول

ژل مو به انگلیسی چه می شود؟

در زبان انگلیسی ژل مو به hair gels ترجمه می شود.

Leave a Reply